Takip Et
Carnivor
Iso ZeroİŞİNİZE YARAYACAK MEYVELER

Beslenme uzmanları antioksidanı bol ve yağı az olduğu için size meyve yemenizi tavsiye ederler...

 

Biz de size yiyin diyoruz çünkü kas kütlenizi arttırmanıza da yardımcı olurlar. Ama bir uyarımız olacak. Meyvelerde bol miktarda karbonhidrat bulunduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Diğer taraftan meyvede bulunan şeker olan fruktoz, nispeten yavaş sindirilen bir karbonhidrat türü olduğundan antrenman öncesi için mükemmel olsa da sonrası için pek uygun değildir. Bunları söyledikten sonra işte size vücut geliştirme çabalarınızı destekleyecek beş meyve.
 
Antioksidan miktarı en yüksek olan meyve yabanmersinidir. Yani serbest radikallerle daha iyi mücadele ederek vücudunuzdaki tüm yapıları –damarlar, kas dokuları vs– çok daha iyi korur. Yaban mersini ayrıca beyin için de faydalıdır, hafızayı geliştirir ve beyin hücrelerini canlandırır. (150 gr)
84 kalori
1 gr protein
22 gr karbonhidrat
1 gr yağ
4 gr lif
Yabanmersini gibi vişnede de anthocyanin denilen bir antioksidan bulunur, bu güçlü bitkisel kimyasal enflamasyonu (iltihaplanma) azaltır –enflamasyon, toparlanma sürecini baltaladığından vişne antrenman sonrasında faydalıdır. Vişnenin suyu bile zorlu bir ağırlık çalışmasının ardından gecikmeli kas ağrısını (DOMS) geciktirmektedir. (150 gr)
87 kalori
2 gr protein
22 gr karbonhidrat
0 gr yağ
3 gr lif
Bel çevrenizdeki yağlarınızdan kurtulamıyor musunuz? Greyfurt karbonhidratın kana karışma hızını azaltarak insülin seviyesini sabit tutar ve yağ yakımını da doğrudan etkiler. Yeni bir araştırmada, günde yarım greyfurt yiyen deneklerin diyet yapmadan 2 ila 5 kilo arasında verdikleri görülmüştür. (1 adet büyük)
106 kalori
2 gr protein
27 gr karbonhidrat
0 gr yağ
4 gr lif
Güçlü antioksidanlar içeren nar ve nar suyunun faydalarını herkes bağrına basmış görünüyor. Yine de narın, kan damarlarını genişleterek kaslara daha fazla besin gitmesini sağlayan bir molekül olan nitrik oksit (NO) seviyesini arttırdığını hala bilmeyenler olabilir. (1∕2, sadece tohum)
80 kalori
1 gr protein
18 gr karbonhidrat
1 gr yağ
0 gr lif
Bu yaz meyvesi sizin yıllık diyetinizin bir parçası olmalıdır. İçi ve kabuğu, nitrik oksit üreten bir amino asit olan arginin’e dönüştürülecek, amino asit citrulline yönünden zengindir. Karpuzun içinde ayrıca bolca, kas arttırıcı IGF-1 seviyesini arttıran bir bitkisel kimyasal olan, likopen de bulunur. (1 dilim)
86 kalori
2 gr protein
22 gr karbonhidrat
0 gr yağ
1 gr lif

 
 
© 2014 Muscle & Fitness Türkiye | Oz Yayıncılık Ltd. Şti.Oniks Soft